Berisha: Prizreni, kampion për krim të organizuar dhe korrupsion

Autori:Avdyl Pajaziti

Deputeti i NISMA-s për Kosovën, Zafir Berisha, ka thënë se mjetet e qytetarëve po keqpërdoren nga njësitë parapolitike të koalicionit dhe rekomandimet e auditorit nuk po merren për bazë.

“Gjetjet e auditorit të përgjithshëm për vitin 20014 nxjerrin mbi 600 shkelje nga njësitë parapolitikë edhe të këtij koalicioni që i keqpërdorin mjetet e qytetarëve”, tha Berisha.

Berisha theksoi se shkeljet më të mëdha bëhen në Ministrinë e Arsimit dhe të Jashtme duke i përmendur edhe komunat posaçërisht komunën e Prizrenit, ai theksoi së prokuroria nuk po vepron si duhet, transmeton klankosova.

“Shkelja më e madhe është në Ministrinë e Arsimit , duke vazhduar edhe te Ministria e Jashtme. Krimi është edhe te komunat, ku kampion për krim të organizuar dhe korrupsion është Prizreni. A ka prokurori ky shtet? Niveli qendror i qeverisjes duhet të kthehet nëpër komunat të shikojnë çfarë po ndodh. Shqetësuese për mua është mospërfillja e rekomandimeve të auditorit nga ana e institucioneve të shtetit”, përfundoi Berisha.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/berisha-prizreni-kampion-per-krim-te-organizuar-dhe-korrupsion/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala