Berisha: “Azem Syla nëse e voton Specialen, më nuk je ‘Daja’ i luftës”

Autori:Avdyl Pajaziti

Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit që para se të vendosin për votimin e Gjykatës Speciale, të mendojnë për masakrat e mëdha që kanë ndodhur anekënd Kosovës, transmeton ORAinfo.

Madje ai i është drejtuar dy deputetëve të PDK-së, Azem Syla dhe Xhavit Halitit duke kërkuar nga ta që mos të votojnë Specialen.

“Azem Syla nëse e voton Specialen, më nuk je ‘Daja’ i luftës, njëjtë do të jetë edhe me Xhavit Halitin”, ka thënë Berisha para deputetëve. /ORAinfo/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/berisha-azem-syla-nese-e-voton-specialen-me-nuk-je-daja-i-luftes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala