Beqaj: Kosovës i duhet një qeveri emergjente

Autori:Avdyl Pajaziti

Analisti politik Behlul Beqaj ka vlerësuar se pas acarimit të raporteve në mes të pozitës dhe opozitës, vendit i duhet një qeveri emergjente e cila do të përgatiste vendin për zgjedhje.

Ai ka bërë të me dije se shkuarja e menjëhershme e vendit në zgjedhje do të ishte gabim.

Sipas tij në këto rrethana asnjë subjekt politik nuk do ta pranonte humbjen.

Për situatën në vend ai ka fajësuar pozitën dhe opozitën duke thënë se seanca e së enjtes ka qenë produkt i ambicieve të pa epura të njeës palë për të mbetur në pushtet dhe tjetrës për të ardhur në pushtet. /epoka e re/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/beqaj-kosoves-i-duhet-nje-qeveri-emergjente/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala