Beogradi në rrezik, pritet stuhi e fuqishme

Autori:Zekirja Shabani

Sot në pasdite është lëshuar meteo-alarmi në Beograd, sepse priten shira të rëndë dhe stuhi të rrezikshme, shkruajnë mediat serbe.

Shërbimi “Beokom”, u ka bërë thirrje qytetarëve për t’i siguruar gjërat që i kanë në tarracat e shtëpive dhe të mos dalin në rrugë për shkak të erës së fortë, e cila mund të lëndojë kalimtarë, por edhe mund të heq fasadat e ndërtesave.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/beogradi-ne-rrezik-pritet-stuhi-e-fuqishme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala