BE heq vizat për Kolumbinë, Kosova nuk është në rend

Autori:Avdyl Pajaziti

Kosovarëve do tu duhet të presin edhe një kohë deri në liberalizimin e vizave. Bashkimi Evropian para Kosovës ka zgjedhur ti heq vizat për qytetarët e Kolumbisë të cilët dëshirojnë të udhëtojnë në vendet anëtare të BE-së.

Me anë të kësaj marrëveshje vizitorëve kolumbian u lejohet hyrja dhe qëndrimi në shumicën e vendeve të BE-së, përpos Anglisë dhe Irlandës, për një afat kohor prej 90 ditësh.

Kështu, liderëve Kosovarë u ka mbetur të vazhdojnë tu premtojnë qytetarëve të tyre liberalizim të vizave me BE-në. /GazetaFjala/

Marrëveshja PDF

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/be-heq-vizat-per-kolumbine-kosova-nuk-eshte-ne-rend/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala