BE hap qendër informimi një ditore

Autori:Avdyl Pajaziti

Bashkimi Evropian ka hapur një qendër informuese një ditore në Prishtinë.

Zyrtarja e Qendrës për Informim për Bashkimin Evropian, Dafina Zherku, ka deklaruar se qëllimi i hapjes së kësaj qendre sot është bërë për të informuar studentët kosovarë për mundësitë e studimit jashtë vendit.

Edhe pse kjo qendër do të jetë e hapur vetëm për një ditë, Dafina Zherku është zotuar se ajo do të ketë rol të madh në informimin e të rinjve kosovarë. Por fotografitë dëshmojnë se të kundërtën pasi që në hapjen e kësaj qendre nuk morën pjesë më shumë se 7 student. GazetaFjala

 

11198739_10206298504722775_2008594137_n 11225685_10206298504922780_138726813_n 11225896_10206298504082759_1218898644_n 11251443_10206298504762776_2071681778_n

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/be-hap-qender-informimi-nje-ditore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala