Bashkohen sindikatat e Metalistëve dhe Energjetikës

Autori:Avdyl Pajaziti

Sindikata e Pavarur e Energjetikës së Kosovës (SPEK) dhe  Sindikata e Pavarur e Metalistëve të Kosovës,  janë bërë bashkë. Këto dy sindikata tani e tutje quhen Federata e Sindikale Industrial-Kosova (FSIK)

Kryetar e deritanishëm i  Sindikatave te Pavarura  të Kosovës,  Izet Mustafa dhe ai i Sindikata e Pavarur e Metalistëve të Kosovës, Hasan Abazi, kanë bërë të ditur  bashkimin e këtyre  Sindikatave.

Ata në një  konferencë për media janë zotuar se do te punojë për interesat ekonomike dhe sociale për ti përmirësuar  kushtet për punëtorët aty ku punojnë.  Ata treguan  se Sindikata Industrial -Kosova, do të bëj beteja për të drejtën sociale dhe mbrojtja e ambientit.

Si është thënë në këtë konferencë, në marrëveshje lihet mundësia për bashkim  edhe të sindikatave tjera që shprehin dëshirën për bashkim me sindikatat Industriale.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bashkohen-sindikatat-e-metalisteve-dhe-energjetikes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala