Bashkluftëtari i Rizaj-t, përtrin Begu-un tek djali i tij

Autori:Avdyl Pajaziti

Ende pa iu dhënë lamtumira e fundit Beg Rizajt, ish- luftëtarit dhe komandantit të UÇK-së, të vrarë në luftimet e Kumanovës, emri i tij është përtërirë nga familja Demaliaj.

Familjes së Demaliaj, që jeton në Paris i ka lindur një djalë të cilin e kanë pagëzuar me emrin e Komandant Begut.

Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimin në facebook, Shkumbin Demaliaj, i cili thotë se me emrin e Komandant Begut e kanë pagëzuar nipin e tij të lindur në Paris:
Lexojeni të plotë postimin e Demaliajt në Facebook:

“KOMANDANT…!!! Ende pa tu dhënë lamtumira e fundit të njoftoj se emri yt sot është Përtrirë. Sikur të kisha ty bashkëluftëtarë,shokë,vëlla dhe nipin më të mirë o Legjendari BEG M. RIZA nipi im i sapolindur me Krenari do ta bartë emrin tënd BEG M. DEMALIAJ…!!! U bëftë Trim si Ty…!!! KOMANDO…!!!” (sic), shkruan Demaliaj.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bashkluftetari-i-rizaj-t-pertrin-begu-un-tek-djali-i-tij/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala