Basha gjuhet me karrige

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjatë turit të prezantimeve të kandidatëve për kryetar bashkie, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mbrëmjen e së mërkurës është ndalur në qytetin e Kolonjës, ku ka prezantuar kandidatin Viktor Duro.

Por gjatë këtij takimi ndodhi një incidnet, pasi një person ka qëlluar me karrige në drejtim të kreut të PD-së,  por karrigja nuk e goditi Bashën  por, një 65-vjeçar, i cili ishte ulur pranë tij.

Personi që qëlloi me karrige, sipas policisë së Korçës, është 27-vjeçari Suel Liço. Ai është arrestuar dhe po merret në pyetje për ngjarjen. Nga dëshmitë e para në polici, i riu ka thënë se nuk ka pasur asnjë objektiv për të goditur me karrige, por thjesht e ka hedhur atë mes turmës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/basha-gjuhet-me-karrige/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala