Banorja më e vjetër e Maqedonisë

Autori:Zekirja Shabani

Shkupjanja Alide Memedi (fshati Hasanbeg), e cila ka festuar ditëlindjen e saj të 113-të, është banorja më e vjetër e Maqedonisë.

Ajo gjatë jetës së saj vetëm një herë ka shkuar në mjek për shkak të problemit me presionin e gjakut, ndërsa gjatë gjithë vitit të kaluar nuk ka pasur asnjë problem shëndetësor.

Ushqehet dhe flen në mënyrë normale, ndërsa ka problem vetëm me të mbajturit mend, por kjo nuk është kushedi se cfarë problem duke u bazuar në vitet që ka, shkruan Dnevnik.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/banorja-me-e-vjeter-e-maqedonise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala