Banorët e fshatit Smirë të Vitisë mbjellin pisha në asfalt (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Banorët e fshatit Smirë të Vitisë kanë mbuluar gropat e shumta duke mbjellë pisha në rrugën Gërlicë-Viti. Ata e kanë ndërmarrë këtë veprim në shenjë revolte me institucionet qe nuk ua kanë shtruar rrugën, e cila siç edhe shihet në foto është në gjendje mjaft të rendë.

pisha2 pisha3 pisha4pisha

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/banoret-e-fshatit-smire-te-vitise-mbjellin-pisha-ne-asfalt-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala