Banorët e Bukovicës të mbytyr në baltë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Komunës Lipjanit nuk i intereson për banorët e fshatit Bukovic, të cilët janë zhvendosur të jetojnë në Janjevë duke i lënë shtëpitë arat dhe bahqet, si shkak i mosasfaltimit të rrugës, raporton Gazeta Fjala.

Banorët të cilët u ankuan në Gazetën Fjala, kanë thënë se kanë kërkuar nga Komuna e Lipjanit tash e 15 vite që të shtrohet rruga të paktën në zhavorr, mirëpo përkundër kërkesave të shumta Komuna e Lipjanit nuk i ka përfillur ato dhe ka filluar lidhjen asfaltore në mes Janjevës e disa fshatrave të tjera duke e lënë anash Bukovicën.

Fshatarët e këtij vendi kërkojnë që së paku tu mundësohet që të kthehen në shtëpitë e tyre gjatë kohës së verës në mënyrë që të mund ti zhvillojnë aktivitetet e tyre bujqësore./Gazeta Fjala/

11879804_10207242448928395_1056975363_o (1) 11852801_10207242451728465_1861319916_o 11852965_10207242452408482_1779654541_o 11871930_10207242453328505_319367917_o 11874400_10207242453528510_338557448_o 11874861_10207242453168501_180116104_o 11877653_10207242452848493_785869732_o 11879730_10207242453408507_301149606_o 11879804_10207242448928395_1056975363_o

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/banoret-e-bukovices-te-mbytyr-ne-balte-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala