Banka Botërore: “Kosova do të ketë 3% rritje ekonomike këtë vit”

Autori:Avdyl Pajaziti

Banka Botërore ka parashikuar se për këtë vit do të ketë rritje ekonomike për 3%, për dallim nga viti i kaluar që ishte vetëm 1%, duke u bazuar nga të dhënat e Agjencisë Statistikore të Kosovës.

Këtë e kanë bërë të ditur zyrtarët e Bankës Botërore në konferencën për gazetarë ku do të bëhet prezentimi i dy raporteve të reja ekonomike për Kosvën. /GaetaFjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/banka-boterore-kosova-do-te-kete-3-rritje-ekonomike-kete-vit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala