Banda e katër femrave ndaj të cilave kosovarët duhet të kenë kujdes

Autori:Avdyl Pajaziti

Policia e Kosovës nga rajoni i Podujevës gjatë ditës së sotme ka arrestuar në këtë qytet katër femra me shtetësi shqiptare.

Të njejtat kanë plaqkitur ari në dy argjentari të këtij qyteti. Pas arrestimit atyre u janë gjetur në qorape një unazë dhe një zinxhir.

Njëra nga të arrestuarat është nga Shqipëria, e të tjerat janë nga rrethina e Suharekës.

Isak Ejupi, komandani i stacionit te Policisë në Podujevës e ka konfirmuar ratin për Indeksonline.

“Rasti është duke u trajtuar nga ana e policisë së Kosovës”, ka thënë Ejupi.

Ndërkaq njëri nga shitësit ka thënë se palqkitëset i ka njohur përmes fotografive që atyre u kishin dërguar koleg të tyre nga Peja në mënyrë që të kenë kujdes nga to. /Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/banda-e-kater-femrave-ndaj-te-cilave-kosovaret-duhet-te-kene-kujdes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala