Bajrami: Nuk tërhiqemi deri në rrëzimin e Qeverisë

Autori:Avdyl Pajaziti

Opozita pret që Qeveria të reflektojë, por nëse nuk e bëjnë këtë, Lëvizjes Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën nuk do të ndalen deri në rrëzimin e kryeministrit Isa Mustafa, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës, Valdete Bajrami, shefja e Grupit Parlamentar të Nismës.

“Në kërkojmë që ata të reflektojnë dhe të japin dorëheqje, por nëse kjo nuk ndodhë ne nuk do të tërhiqemi deri në dorëheqjen e tyre apo rrëzimin”.

“Duke e ditur që Gjykata Kushtetuese dha një vendim dhe duke e ditur se dy presidentë janë larguar për shkak të shkeljes së Kushtetutës, por zoti Mustafa dhe zoti Thaçi nuk duket se e kanë ndërmend të dorëhiqen”, ka thënë Bajrami, duke arsyetuar vendosmërinë e opozitarëve.

“Me vendimin e Gjykatës Kushtetuese e kemi një realitet tjetër. Ne kemi kërkuar të tërhiqen nënshkrimet dhe të vazhdohet puna, siç kemi bërë me rastin Jabllanoviq”, pohoi ajo.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bajrami-nuk-terhiqemi-deri-ne-rrezimin-e-qeverise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala