Bajrami: “Në Kosovë investuan 211 kompani gjatë vitit 2015”

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministrja e tregtis dhe industrise, Hykmete Bajrami e cila ishte prezente në konferencën për media ku kryeministri Isa Mustafa shpalosi të arriturat Qeverisë së Republikës së Kosovës në përmirësimin e ambientit të të bërit biznes dhe investimet e huaja direkte, tregoj se në krahasim me periudhën e njejtë të vitit të kaluar, tani ka 221 kompani që kan investuar në Kosovë, ku 80 prej tyre janë investiroë të huaj.

“Ne i kemi 158 milion investime për 5 mujorin e parë të këtij viti, e 211 kompani në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, ku vetëm 80 kompani janë me pronarë të huaj”, tha ministrja Bajrami.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bajrami-ne-kosove-investuan-211-kompani-gjate-vitit-2015/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala