Bajrami: “Në arsim, cilësia problem e jo pagat”

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami, në Kuvendin e Kosovës sot tha se profesioni më i kërkuar në tregun e punës është ai i mësimdhënësit, dhe se problemi kryesor në arsim janë cilësia e jo pagat.

“Asnjë profesion në Kosovë nuk është më i kërkuar në tregun e punës se sa puna e mësimdhënësit,ne kemi për detyrë që këtë ta kthejmë në cilësi. Nuk është problem kryesor në arsimin e Kosovës pagat, por cilësia, ejani të diskutojmë si ta rrisim cilësinë”

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bajrami-ne-arsim-cilesa-problem-e-jo-pagat/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala