Babai i Hashimit edhe Ramushit, veteranë të UÇK-së (Dokument)

Autori:Avdyl Pajaziti

Babait të Hashim Thaçit, Haxhiut dhe babait të Ramush Haradinajt, Hilmiut, u është njohur statusi i veteranit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të dëshmorit të kombit, invalidit të UÇK-së, veteranit, pjesëtarit të UÇK-së apo të internuarit të UÇK-së, ia ka njohur Haxhi S. Thaçi statusin e veteranit.

Babai i Thaçit, Haxhiu ka qenë ushtar i UÇK-së, në Zonën Operative të Drenicës, përkatësisht në Brigadën 112 “Arben Haliti”.

Po ashtu, ky komision ia ka njohur statusin e veteranit të UÇK-së, Hilmi Haradinaj, i cili ka qenë ushtar në Zonën Operative të Dukagjinit, përkatësisht “Komanda dhe Shtabet Lokale”. /ORAinfo/

Babai i Hashim Thaçit:

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/11093823_10204437010313302_252388233_n.jpg?oh=af477309ed1c16ca1afd88eaae97cee3&oe=55432FCE&__gda__=1430446010_ca5b2bf3123621cb5368f4bf40ce8cee

Babai i Ramush Haradinajt :

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/11160189_10204437010873316_307069338_n.jpg?oh=643d077a0d9b2388139e2ee9c03bdb2e&oe=55436144&__gda__=1430447984_4705f235bb473d76acabaaf086f955d1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/babai-i-hashimit-edhe-ramushit-veterane-te-uck-se-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala