Axhenda e Kurban Bajramit

Autori:Avdyl Pajaziti

Manifestimi kryesor për festën e Kurban Bajramit në Prishtinë do të mbahet në xhaminë “Sulltan Mehet-Fatih”, apo siq njihet “Xhamia e Madhe”.

Ceremonia festive fillon nga ora 5:45 me faljen e namazit të sabahut, e cila do të përcillet nga një ligjeratë fetare, të cilën do ta mbajë kryemami i BIK, Sabri Bajgora.

Ndërkaq, falja e namazit të Kurban Bajramit, do të bëhet në ora 7.01, e cila do të përcillet me organizim festiv nga ana e Bashkësisë Islame të Kosovës. Mesazhi i kësaj feste do të përcillet nga Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava./GazetaFjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/axhenda-e-kurban-bajramit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala