Autostradat e Gjermanisë para 100 vjetësh (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Këto janë fotot e disa prej autostradave të para gjermane, Deutsche Autobahn, të ndërtuara në vitet 1930-1943. Shumë prej tyre, me renovime të kohë pas kohshme, janë funksionale edhe sot, transmeton gazetaexpress.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/autostradat-e-gjermanise-para-100-vjetesh-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala