Autostrada e Kombit në terr, hajnat kanë vjedhur ndriçimin

Autori:Avdyl Pajaziti

Probleme janë shpërfaqur në autostradën e kombit. Ndriçimi nuk po funksionon, pasi dikush i ka vjedhur telat e rrymës.
Në kompaninë Bechtel – Enka, e cila ka ndërtuar autostradën, thonë se rikthimi i ndriçimit nuk është punë e tyre.

“Ne e kemi përfunduar autostradën, e kemi ndriçuar autostradën, dhe ajo ka qenë e ndriçuar për një kohë, derisa u vodhë. Nuk jemi ne përgjegjës për çfarë vidhet në Kosovë”, ka thënë për Klan Kosova, zëdhënësja e Bechtel – Enka.

Ndërsa, rregullimin pritet ta bëjë Ministria e Infrastrukturës.

“Ne kemi plane ta rregullojmë ndriçimin dhe mjetet janë të siguruara në emër të mirëmbajtjes verore, dhe këtë do ta bëjmë brenda një kohe shumë të shpejtë”, kanë thënë në Ministrinë e Infrastrukturës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/autostrada-e-kombit-ne-terr-hajnat-kane-vjedhur-ndricimin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala