Austriakët të interesetuar për tregun kosovar

Autori:Avdyl Pajaziti

da Ekonomike e Kosovës dhe ajo Federale Ekonomike e Austrisë kanë organizuar në Prishtinë një takim të quajtur B2B ku po prezantohen mbi 20 kompani austriake.

Kosovarët dhe austriakët po bisedojënë rreth mundësive të bashkëpunimit në sferën e biznesit.

Sipas drejtorit të Odës Ekonomike Kosovare,  Safet Gërxhaliut, pas nënshkrimit të MSA-së kjo është një mundësi mjaft e mirë që bizneset kosovare të krijojnë raporte bashkëpunimi me bizneset e huaja dhe konkretisht me austriakët.

Ndërsa bizneset e të dyja vendeve e kanë vlerësuar si një mundësi të mirë takimin e sotëm, njofton Klan Kosova.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/austriaket-te-interesetuar-per-tregun-kosovar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala