Atifete Jahjaga takohet me mbretërshën Elizabetë

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, është takuar me Mbretëreshën Elizabetë II, të Britanisë së Madhe. Jagjaga këtë moment e ka cliësuar si historik dhe e ka shfrytëzuar rastin që ta falënderoj atë për ndihmën e saj në lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

“Moment historik. Nder dhe privilegj që ta falenderoj Lartmadhërinë e Saj, Mbretreshën Elizabetë për rolin qenësor të Britanisë së Madhe për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës”, ka shkruar Jagjaga në Facebook.

atifete

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/atifete-jahjaga-takohet-me-mbretershen-elizabete/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala