Serbia ende se ka ndryshuar preambulën për Kosovën

Autori:Gazeta Fjala

Serbia nuk është detyruar që të ndryshojë preambulën e Kushtetutës për Kosovën, transmeton Koha.net.

Kështu ka thënë ministri serb i Drejtësisë Nebojsha Selakoviq.

“Askush nga organet shtetërore nuk ka folur për preambulën dhe pozitën e Kosovës , e as që jemi detyruat ndokund për këtë. Askush nuk flet për këtë pos të ashtuquajturit ekspertë të pavarur”, citon “Blic” i Beogradit të ketë thënë Selakoviq,transmeton Koha.net .

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/askush-se-ka-detyruar-serbine-ta-heqe-preambulen-per-kosoven/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala