As këtë të enjte nuk votohet Gjykata Speciale në Kuvend

Autori:Avdyl Pajaziti

As këtë të enjte nuk do të futet në rend-dite projekt-ligji për themelimin e Gjykatës Speciale. Kështu së paku ka konfirmuar nënrkeytari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti.

“Nuk do të futet në rend të ditës projekt-ligji i themelimit të Gjykatës Speciale”, ka thënë Xhavit Haliti pas takimit të kryesisë së Kuvendit të Kosovës.
Ndërkaq, sa i përket pasojave të mundshme për mos-themelimin e Gjykatës Speciale, Haliti ka përsëritur ato që deri më tani janë folur nëpër mediat kosovare.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/as-kete-te-enjte-nuk-votohet-gjykata-speciale-ne-kuvend/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala