Arti nga rëra

Autori:Avdyl Pajaziti

Ndërtimi i kështjellave me rërë  mund të duket di=ka shumë fëminore, mirëpo Calvin Seibert e ka shëndrruar atë në bukuri arkitektureske.

Calvin përmes rërës krijon ndërtesa të bukura të cilat duken të jenë të pamundura për tu ndërtuar me rërë.

Në faqen e tij në Flickr, ai poston fotografitë e bëra të punës së tij, dhe i komenton ato kështu: “Ndërtimi i kështjellave të rërës është një lloj testi. Natyra gjithmonë është kundër teje dhe koha gjithmonë po mbaron. Duhet të mendosh shpejt.”

 

The LAST day at Fort Tilden

 

 

Fort Tilden 07.12.2015

 

Fort Tilden 7.10.2015

.

.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arti-nga-rera/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala