Arti nga akulloret

Autori:Avdyl Pajaziti

Ky është një art i veçantë që artisti irakian përdor, ku përmes ngjyrave të akullores krijon pamje të ndryshme.

Falë imagjinatës dhe talentit, Othman T., arrin të realizojë piktura vërtetë të mrekullueshme, me tema shumë të ndryshme. Ky është një art, i cili kërkon kohë dhe durim, deri në momentin që akullorja të shkrijë.

185915 132637523 obraz-othmantoma-3 othman_toma_ice_cream_paintings_071

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arti-nga-akulloret/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala