Arti mbi librat e padobishëm (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Çfarë të bëni me librat që nuk i do askush? Përgjigjen në këtë pyetje e ka artisti nga Los Angelesi, Mike Stilkey. Ky artist krijon piktura por dhe instalacione të bukura mbi librat e padobishëm.

Pikturat mbi kopërtinat e librave të këtij artisti tashmë zbukurojnë shumë interiere shtëpish, por më se shumti hapësirat publike, siç janë libraritë, galeritë, muzetë etj.

Se si duket puna e këtij artisti, mund të shikoni në galerinë që ua sjellim në vijim.

librat art 001

librat art 003

librat art 006

librat art 009

librat art 007 librat art 005 librat art 004

librat art 002 librat art 008

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arti-mbi-librat-e-padobishem-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala