Art i rrugës me tentene (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Një artist ka vendosur që të sjellë traditën përmes rrugës së artit, pikturave dhe skulpturave.

Ai vendosi që të përdorë format e tentenes pasi sipas tij është një kod estetik që gjendet thellë në secilën kulturë.

Sipas artistit në secilën tentene për shkak se aty ka simetri dhe harmoni ndërsa arti i rrugës shpreh liri.

tentene 5

tentene 4tentene 3tentene 2tentene 1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/art-i-rruges-me-tentene-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala