Arsenali pas sulmuesit të Napolit?

Autori:Avdyl Pajaziti

Napoli duhet ta kenë të qartë këtë verë!

Arsenal kanë ripërtërirë interesin e tyre për sulmuesin e Napolit Gonzalo Higuain dhe gjatë kësaj vere do të dërgojnë oderta të reja per argjentinasinë..

Topgjinjët ishin afër nënshkrimit me argjentinasinë nga Real Madrid, por kishin ngecur në marrëveshje sepse ne vend të tij ata i kishin vë syrin sulmuesit të Liverpoolit Luis Suarez. Megjithatë, duke parë që të kuqt refuzuanë ofertën për Suarez, Higuain u bashkua me Napolin duke lënë Arsenalin duar bosh.

Megjithatë, Rafael Benitez ka planifikuar të largohet nga Napoli në fund të sezonit, dhe besohet se shumë lojtarë nga klubi i famshëm italian do të largohen pas tij.

Sipas njoftimeve, Higuain duket të jetë tejet i frustruar me jetën në Itali dhe po shqyrton mundësinë e largimit drejtë Anglisë me Arsenalin dhe Liverpoolin të interesuar per të.

Napoli kërkon hiç më pak se 35milion funte për argjentinasin.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arsenali-pas-gonzalo-higuain/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala