Arrihet marrëveshja me Greqinë

Autori:Avdyl Pajaziti

a përfunduar beteja midis Greqisë dhe kreditorëve të saj për të arritur marrëveshjen për reformat e propozuara nga shtetet e Eurozonës, pas 17 orë bisedimesh

Para pak çastesh, liderët e Eurozonës kanë arritur marrëveshje dhe janë pajtuar se Greqia duhet ta marrë edhe një program të ri të ndihmës, shkruan The Guardian, transmeton Gazeta Express.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti Donald Tusk në Twitter.

Detaje të marrëveshjes do të jepen pas pak në një konferencë shtypi, në Bruksel.

Komento:

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arrihet-marreveshja-me-greqine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala