Arrestohet Ylli Hoxha  

Autori:Zekirja Shabani

Asambleisti i Komunës së Prishtinës, nga radhët e Vetvendosjes, Ylli Hoxha është arretuar nga Policia e Kosovës. Ndaj tij, ishte lëshuar një urdhërarrest ditë më parë, për bllokim të hyrjes së drejtorit të kompanisë Publike “Pastrimi”, Feim Salihu.

Për arrestimin e Hoxhës, ka njoftuar kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti.

“Arrestohet Ylli Hoxha rrugës për në mbledhjen e Komitetit për Politikë dhe Financa të Komunës së Prishtinës, ku do të diskutohej për buxhetin e vitit 2015. Policia intervenon për Feim Salihun. Shteti policor dhe i padrejtë ndryshe nuk është”, shkruan kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arrestohet-ylli-hoxha/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala