Arrestohet personi i tretë që sulmoi Eroll Vitakun

Autori:Avdyl Pajaziti

Polica e Kosovës ka arrestuar edhe një person tjetër të dyshuar për sulm ndaj biznesmenit Eroll Vitaku.

Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha.

“Edhe një person është arrestuar, sot, në cilësinë e të dyshuarit”, ka thënë Hoxha.

Ky është personi i tretë i arrestuar për sulm ndaj Vitakut, javë më parë.

Ndryshe, Eroll Vitaku përherë të parë ka treguar se si ka paguar haraç disa personave, të cilët janë thirrur në emër të ish-komandantëve të UÇK’së, Rrustem Mustafa-Remi si dhe Latif Gashit, dytë nga PDK’ja.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arrestohet-personi-i-trete-qe-sulmoi-eroll-vitakun/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala