Arrestohet pas tentimit për ta dhunuar gruan e tij

Autori:Gazeta Fjala

Një burrë është arrestuar në Fushë Kosovë pasi ka tentuar ta përdhunojë gruan e tij.

Gruaja, e cila kishte urdhër mbrojtje nga Gjykata, poashtu është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj. Ajo ka pranuar ndihmë mjekësore, ndërkaq i dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

“Fushë Kosovë 31.07.2016 – 07:30. Një mashkull K/Shqiptar është arrestuar për shkak se kishte sulmuar fizikisht dhe kishte tentuar ta dhunojë bashkëshorten e tij femër K/Shqiptare që kishte urdhër mbrojtës nga Gjykata. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arrestohet-pas-tentimit-per-ta-dhunuar-gruan-e-tij/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala