Arrestohet një serb, voziste autoambulancën me dokumente të rrejshme

Autori:Avdyl Pajaziti

Policia e Kosovës ka arrestuar një qytetar serb i cili ka prezantuar dokumente të rrejshme përderisa voziste një autoambulancë.

I dyshuari drejtonte veturën të tipit Pezho – autoambulancë me targa të Republikës së Kosovës.

Ngjarja ka ndodhur në Dheun e Bardhë.

Policia, me vendim të prokurorit ka konfiskuar veturën dhe dokumentet, ndërsa rasti shkon në procedurë të rregullt.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arrestohet-nje-serb-voziste-autoambulancen-me-dokumente-te-rrejshme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala