Arrestohet Kushtrim Daka, aktivist i Vetëvendosjes

Autori:Avdyl Pajaziti

Në mëngjesin e sotëm, policia e Kosovës ka arrestuar Kushtrim Dakën. Ai është aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje.
Arsyet e këtij arrestimi, sipas anëtarëve të Vetëvendosjes kanë të bëjnë me aktivizmin e tij politik, ndërsa shtojnë se Daka është qytetar shembull i cili para pak ditësh ka rrezikuar jetën e vet për ta shpëtuar jetën e dikujt tjetër.

Vetëvendosje ka bërë thirrje të ndalet, siç thonë ata përndjekjen e aktivistëve ndërsa të arrestohen banditët./Express

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arrestohet-kushtrim-daka-aktivist-i-vetevendosjes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala