Arrestohet i dyshuari që tentoi ta vriste Mimoza Kusarin

Autori:Avdyl Pajaziti

Para pak çastesh është arrestuar një i dyshuar për tentim vrasjen ndaj kryetares së Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha ka konfirmuar për “Zërin” rastin. “Është arrestuar një person lidhur me rastin në fjalë”, ka thënë shkurt ai.

Ndryshe, Kusari-Lila, ka deklaruar për media se dikush në Kosovë ka porositur vrasjen e saj, dhe aktin e vrasjes, sipas saj, do ta kryente dikush nga Shqipëria.

“Policia e Kosovës dhe Shqipërisë, kanë përcjellë tek unë lajmin që jam cak i një sulmi”. Hetimet kanë nxjerrë që ka qenë një sulm i porositur tek ata që kryejnë këto punë”, ka thënë ajo.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arrestohet-i-dyshuari-qe-tentoi-ta-vriste-mimoza-kusarin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala