Arrestohen gjashtë zyrtarë të FIFA-s

Autori:Avdyl Pajaziti

Policia zvicerane ka arrestuar gjashtë zyrtarë të Federatës Botërore të Futbollit – FIFA.

Policia ka kryer operacionin mëngjesin e sotëm në një hotel në Cyrih.

Akuzat thuhet se përfshijnë shpëlarje të parave dhe mashtrim gjatë 20 vjetëve të kaluar.

Anëtarët e FIFA-s janë duke u mbledhur në Cyrih për takimin e tyre vjetor, që do të zhvillohet të premten, kur edhe mbahen zgjedhjet për kryetarin e Federatës.

Zyrtarët e arrestuar nuk janë identifikuar.

Sipas gazetës New York Times, ata pritet të ekstradohen në Shtetet e Bashkaura

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arrestohet-gjashte-zyrtare-te-fifa-s/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala