Arrestohet Albin Kurti

Autori:Gazeta Fjala

Forcat Speciale të Policisë së Kosovës kanë arritur që të arrestojnë Albin Kurtin, ish-lider i këtij subjekti, i cili ndodhej brenda selisë së Lëvizjes Vetëvendosje.

Ndaj Kurtit dhe dy deputetëve të tjerë të Vetëvendosjes, Albulena Haxhiut dhe Faton Topallit, Policia e Kosovës kishte lëshuar më herët një fletarrest.  Megjithëkëtë, Albin Kurti sot është shfaqur në Manifestin për Republikën në sheshin Zahir Pajaziti, ku edhe ka mbajtur fjalim.

Përvec Kurtit, policia ka arrestuar edhe një numër të aktivistëe që ndodheshin brenda selisë së Vetëvendosjes./Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arrestohet-albin-kurti/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala