Arrestohet aktivistja e VV Mimoza Abrazhda

Autori:Avdyl Pajaziti

Lëvizja Vetëvendosje njofton se është arrestuar aktivistja e VV-së, Mimoza Abrazhda nga qyteti i Mitrovicës. Ky arrestim sipas VV-së, ka ndodhur pasi që ajo bashkë me disa protestues tjerë po niseshin me autobusë nga Mitrovica, për të marrë pjesë në protestën e sotme në Prishtinë. “Kjo ka ndodhur derisa autobusët me protestues po përgatiteshin niseshin nga Mitrovica, ndërkaq aktivistja Abrazhda po mbante rendin. Policët kanë bërë kontrolle tek protestuesit që pritnin për t’u nisur dhe i kanë bërë shumë pyetje duke e vonuar edhe nisjen e tyre”, thuhet në njoftimin e Vetëvendosjes.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arrestohet-aktivistja-e-vv-mimoza-abrazhda/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala