Arrestohen tre shqiptarë në Zvicër, akuzohen për vrasje

Autori:Avdyl Pajaziti

Tre të rinj shqiptarë janë arrestuar nga policia e Zvicrës. Ata akuzohen për vrasjen e një 35-vjecari poortugez javën e kaluar në një nga lokalet e natës në Lugano.
Sipas autoriteteve vendase sherri mes shqiptarëve dhe portugezit ka filluar në një prej lokaleve të natës vetëm për një stol.

Por hetimet e mëvonshme zbuluan se portugezi ju kishte shqiptarëve një borxh të vjetër ende të pashlyer. Kjo mendohet të ketë qenë arsyeja kryesore përse ata i morën jetën.

Tre shqiptarët, Fifi, Qëndrim dhe Alberto njiheshin gjithashtu nga banorët e zonës edhe si një bandë që bastisnin shtëpi gjatë natës./Lapsi.al/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arrestohen-tre-shqiptare-ne-zvicer-akuzohen-per-vrasje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala