Arrestohen tre ish ushtar të UÇK-së

Autori:Avdyl Pajaziti

MPB-ja në orët e mëngjesit pas aksionit në Shkup dhe Kumanovë ka arrestuar tre persona të cilët u kanë dhënë përkrahje logjistike dhe si bashkëpuntorë për ngjarjet e Komunovës që kanë ndodhur më 9 dhe 10 maj në ‘Lagjen e Trimave’, njofton Telegrafi.

Pas kontrollit të kryer në Shkup dhe Kumanovë, tashmë janë identifikuar disa persona të cilët do të sillen edhe para organeve të drejtësisë.
Tre nga të arrestuarit tashmë janë dërguar në Gjykatën Themelore Shkupi 1, me një procedurë të mëparshme. Ashtu siç informojnë nga MPB-ja, më shumë detale do të jepen gjatë ditës.
Sipas LajmPress, të arrestuarit janë Ragmi Latifi, Musadik Pajazit dhe Ibrahim Murtezani. /Telegrafi/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arrestohen-tre-ish-ushtar-te-uck-se/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala