Arrestohen dy persona në aeroport për falsifikim të pasaportave

Autori:Avdyl Pajaziti

Në aeroportin Ndërkombëtarë të Prishtinës “Adem Jashari”, policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të cilët dyshoheshin për pasaporta të falsifikuar.

Policia ka arrestuar një femër K – shqiptare, pasi që e njëjta në shkuarje në kontroll të dokumenteve ka prezantuar pasaportën e Kosovës që dyshohet të jetë e falsifikuar-mungojnë disa faqe.

Me urdhër te prokurorit dokumenti i dyshuar është konfiskuar ndërsa e dyshuara është liruar në procedurë të rregullt.

Në po të njëjtën ditë dhe për arsye të njëjtë policia ka arrestuar edhe një qytetarë tjetër, mashkull K- shqiptarë, pasi që i njëjti në kontroll të dokumenteve ka prezantuar pasaportën e Serbisë që dyshohet të jetë e falsifikuar-mungojnë disa faqe.

Po ashtu me urdhër të prokurorit dokumenti i dyshuar është konfiskuar ndërsa i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arrestohen-dy-persona-ne-aeroport-per-falsifikim-te-pasaportave/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala