Arrestohen 7 fajdexhinjë në Prizren e Pejë

Autori:Zekirja Shabani

Prokuroria e Shtetit dhe Policia e Kosovës kanë njoftur se në një operacion policor “kristal”, të enjten janë arrestuar 7 persona në rajonet e Prizrenit e Pejës, në 11 lokacione lidhur me veprimtarinë kriminale të një grupi mirë të organizuar, që në vazhdimësi merrej me organizimin e fajdeve, detyrimeve dhe kanosjeve.

Të dyshuarit në bashkëpunim, kanë kryer veprat e lartcekura me qëllim të përfitimit material të kundërligjshëm.

Të dyshuarit e arrestuar janë:

 1. K. K. dt. L. 1986 Kosovar/shqiptar
 2. T. K. dt. L. 1996 Kosovar/shqiptar
 3. Gj. K. dt. L. 1962 Kosovar/shqiptar
 4. Gj. K. dt. L. 1996 Kosovar/shqiptar
 5. B. B. dt. L. 1975 Kosovar/shqiptar
 6. B. O. dt. L. 1988 Kosovar/shqiptar
 7. M. K. dt. L. 1960 Kosovar/shqiptar

Gjatë këtij operacioni janë sekuestruar si prova materiale:

 1. Para të gatshme 303.235,oo (treqind e tremijë e dyqind e tridhjetë e pesë) euro; 1.100,oo (njëmijë e njëqind) franga zvicerane;
 2. 700 (shtatëqind) gram ari
 3. 6 (gjashte) armë kalibrash te ndryshëm;
 4. 224 Fishek kalibër te ndryshëm;
 5. 7 (shtatë) vetura;
 6. 2 (dy) jelekë antiplumb; 2 (dy) shufra policore; 1 (një) radiolidhje; 1 (një) sprej; 1 (një) boks hekuri;
 7. 13 (trembëdhjetë) telefona celular;
 8. 5(pesë) laptop; 1 (një)shtëpizë kompjuteri
 9. Dokumente tjera që vlejnë si prova për procedure.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arrestohen-7-fajdexhinje-ne-prizren-e-peje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala