Arabia ndihmon 200 familje skamnore në Mitrovicë

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri për Punë dhe Mirëqenie Sociale, Arban Abrashi, dhe përfaqësuesi i Ambasadës së Emirateve të Bashkuara Arabe, Ibrahim Fadlalla, të shoqëruar nga nënkryetari i komunës, Safet Kamberi dhe drejtori i Mirëqenies Sociale dhe Integrimeve Evropiane, Mensur Beqiri, kanë marrë pjesë në aksionin e mbështetjes me pako ushqimore të 200 familjeve në gjendje të vështirë sociale në Mitrovicë.

Projekti për të ndihmuar këto familje erdhi si rezultat i vizitës së presidentes Atifete Jahjaga në Emiratet e Bashkuara kohë më parë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/arabia-ndihmon-200-familje-skamnore-ne-mitrovice/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala