Aprovohen tetë kandidatura për gjyqtarë në Kushtetuese

Autori:Avdyl Pajaziti

Komisioni ka aprovuar tetë kandidatura për gjyqtarë të Gjykatës Kushtetuese të cilët u konstatua se i kanë plotësuar kriteret.

Kandidatët për gjyqtarë të Gjykatës Kushtetuese janë, Mazllum Baraliu, Bekim Sejdiu, Arif Riza, Emrush Kastrati, Ramadan Gashi, Rafet Haxhaj, Hajrije Shala dhe Hava Ismaili.

Kryetari i KGJK-së, Enver Peci u autorizua nga Komisioni për përpilimin e testit për kandidatët.

Kandidatët do të hyjnë në test me shkrim më 17 mars, ndërsa më 18 mars do të mbahet intervista me gojë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aprovohen-tete-kandidatura-per-gjyqtare-ne-kushtetuese/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala