Apple Watch shkakton djegie lëkure

Autori:Avdyl Pajaziti

Pajisja teknologjike Apple Watch është raportuar se ka pasur raste kur ka dëmtuar lëkurën e përdoruesve të saj.

Ata kanë ndier djegie dhe rritim të lëkurës kur kanë vendosur atë në dorë.

Për këto ankesa është përgjigjur vet kompania duke thënë se ata janë duke e vënë orën gabimisht dhe se problemi nuk është tek ajo.

Edhe më parë është raportuar se pajisjet teknologjike të cilat bien në kontakt me lëkurën nuk janë të shëndetshme gjë për të cilën ka pasur disa herë ankesa.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/apple-watch-shkakton-djegie-lekure/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala