Apple thyen rekord shitjesh

Autori:Avdyl Pajaziti

Apple ka njoftuar se ka shitur më shumë se 13 milionë njësi të telefonave iPhone 6S dhe 6S Plus në fundjavën e parë në treg, duke vendosur rekord të ri. Pajisjet dolën në shitje më 25 shtator në Britani të Madhe dhe Amerikë.

“Shitjet e iPhone 6S dhe iPhone 6S Plusit kanë qenë fenomenale, duke thyer rekordet e vendosura nga pajisjet e kaluara për fundjavën e parë. Pritja e fansave ka qenë e jashtëzakonshme dhe ata po e duan teknologjinë ‘3D Touch’ dhe ne mezi presim që të sjellim iPhone 6S dhe iPhone 6S Plusin te klientët në më shumë shtete në 9 tetor”, ka thënë shefi i kompanisë, Tim Cook.

Pajisjet e fundit të Apple-it u shpalosën më 9 shtator krahas Apple TV-së dhe iPad Pros. Të gjitha këto më 9 nëntor shpërndahen në 40 shtete të ndryshme të botës, ndërsa deri në fund të vitit ato do të jenë në dispozicion në më shumë se 130 shtete.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/apple-thyen-rekord-shitjesh/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala