Apple përmirëson baterinë e telefonave

Autori:Avdyl Pajaziti

Apple po bashkëpunon me ekspertë nga kompanitë e tjera me qëllim që të përmirësojë baterinë e iPhonëve të ardhshëm.

Për ta bërë të mundur këtë kompania ka hapur vende të punës si: “iOS Battery Life Softëare Engineer”, “iOS Power Analytics Manager” dhe ‘iOS Software Power Systems Engineer”, që do të thotë se aplikuesit e suksesshëm do të kenë detyrë të përmirësojnë baterinë e produkteve iOS.

Apple mund të lansojë telefonin e ri iPhone 6S dhe si duket është duke përgatitur një ekip të përkryer për të lansuar sa më fuqishëm pajisjen e re.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/apple-permireson-baterine-e-telefonave/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala