Apple & Facebook në luftë kundër pornografisë te fëmijët

Autori:Avdyl Pajaziti

Numri i fëmijëve që shikojnë pornografi në internet sa vjen dhe rritet. Në këtë drejtim kompani të ndryshme teknoligjike apo edhe rrjete të ndryshme sociale, janë zotuar se do të përpiqen ta ndalojnë sa më shpejt këtë skandal.

Apple, Facebook, Twitter, Google e etj kanë thirrur në Abu Dhabi të mërkurën, Samitin “ëe Protect Chlidren”, (Ne mbrojmë fëmijët), pikërisht nga kjo pakujdesi e madhe e këtyre filmave që gjenden me shumicë kudo në internet.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/apple-facebook-ne-lufte-kunder-pornografise-te-femijet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala